Ctp Art

Projects

CTPART, markası ile üretim gamını artırarak sayısız prestijli projede hem Türkiye genelinde hem de Yurt dışında yerini almış ve almaya devam etmektedir.

CTP (Cam Elyaf Takviyeli Polyester) cam elyafı ile taşıyıcı matris bir reçinenin birleştirilmesi ile elde edilenüstün nitelikli mukavemet gösteren bir kompozit mühendislik malzemesidir.

CTP, ortam koşullarına dayanıklı, esnek ama yeterli mekanik dayanıma sahip olmayan polyester reçine ile, yüksek mekanik dayanımlı cam elyafın takviyesi ile çeşitli yöntemlerle bir araya getirilmesi ile elde edilerek uygulama için hazırlanır.

Hizmetlerimiz

Cam elyaf takviyesi ile fiziksel mukavemetleri arttırılmış kompozit malzemeler ahşap, beton, metal, cam gibi bir üretim malzemesi olup günümüz koşullarında çok önemli bir alternatiftir. Kullanım amacına uygun çeşitli ortamlarda şekil alabilen özelliği sayesinde ve dayanaklılığı sayesinde diğer üretim malzemelerine göre üstünlük gösterir. Bu durum amorf ve dikey, yatay eğrisel veya değişik formda ürün oluşturulmasında arzu edilen tasarımın uygulamada doğru sonucun elde edilmesi için önemlidir.

Çözümlerimiz

CTP; alternatifi olduğu (ahşap, metal vs.) pek çok malzemeye göre, korozyon dayanımı, hafiflik, montaj ve tamir kolaylığı, bakım, tutum ve koruma istemeyen yapısıyla avantajlı olarak ön plana çıkmaktadır.

Avantajları

Ürün Uygulama aşamasında da birçok avantajları vardır.

Aynı zamanda izolasyon görevi de üstlenir. Sızdırmazlık özelliği sayesinde bu değerini arttırır. Yekpare uygulama (oluşabilecek ek yerleri kendi dolgu malzemesi ile yekpare hale getirilir), Yüzeyinde mükemmel boya tutuş özelliği oluşturulur.

Renk tercihine göre yapılan zemin hazırlığı deformasyon oluşmasına izin vermez veya imalatın renklendirilmesi ile yapılacak ilave boya gerektirmeyen imalatların da uygulamaları başarılı sonuçlar çıkartmaktadır.

Kolay tamir edilebilirlik, İstenen ebat ve şekilde üretim ve uygulama, Hafiflik ve sağlamlık, Yüksek kimyasal dayanım, Yüksek ısı ve soğuk dayanımı, Su ve neme dayanıklılık, Kendinden renklendirilebilme olanağı,

Alev geciktirici katkılar ile alev direnci niteliği sağlanması, Koruma gerektirmeyen yüksek amortisman süresi (teorik olarak sonsuz ömür)

CTP, çok çeşitli sektörlerde kendisine çok uzun yıllardır kullanım sahaları bulmuştur ve bu sahalar gün geçtikçe genişlemektedir.